sobota, 17 listopada 2012

Dzień czarnego kota

17 listopada obchodzony jest jako Dzień Czarnego Kota.
Pomysł święta powstał we Włoszech. Założycielami ruchu są obrońcy zwierząt i środowiska naturalnego z dwóch wielkich stowarzyszeń. Inicjatorzy ruchu poinformowali, że powstał on w dniu i o porze bardzo szczególnej; wbrew wszelkim przesądom w piątek 17 września o godzinie 17. Liczba 17 jest we Włoszech uważana za pechową, nie mówiąc już o piątku w połączeniu z nią.

Według ogłoszonej statystyki we Włoszech 15 milionów osób "odczynia urok" na widok czarnego kota. Na przykład kierowcy i piesi zatrzymują się, aby to innym kot przeszedł drogę.

No więc, jakby nie było, mam dzisiaj swoje święto. Chłopaki dostały wątróbkę, choć czarni nie są, ale ja wątróbki nie cierpię... fuj, więc wciąż czekam na swój przysmak. Poza tym obchodzę też rocznicę pobytu w tym oto domu z tymi łobuzami :)) No dobra, w zasadzie to ja łobuzuję, ale co tam.
Ludzie pokazali mi takie oto zdjęcie,

to niby mam być ja, taka mała jakaś, hmm, nie pamiętam. Pamiętam tylko same kocury wokoło i ja biedna sierotka Tosia w objęciach człowieka. Zrobiło się sentymentalnie, jakby. To było wtedy, a teraz to już duża jestem i rządzę człowiekami i kotami :)))

BTW, dzisiaj na necie wypatrzyłam to,

hmmm, może to i jakiś sposób na kupowanie nam przysmaków?

5 komentarzy:

 1. Wszystkiego smakowitego kiciu w rocznicę :-)))
  Mizianki przesyłam :-))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooooo, dzisiaj twój dzień ...
  Wszystkiego najlepszego :-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Od nas też wszystkiego najlepszego Tosiu ! ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego :)! (ps. nie wiem dlaczego wyświetlił mi się komunikat o zainfekowaniu Waszego bloga. Prześlę mailem jaka jest treść...) pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo.Dowiedziałam się czegoś nowego i zapamiętam 17 listopada,bo w moim domku są 3 fajne czarne kotki,które nie przynoszą pecha.
  Podoba mi się na Twoim blogu,zabłądziłam dzisiaj,ale teraz nie będzie już przypadków,będę wracać.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń