piątek, 17 lutego 2012

Dzień kota

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota.
W tym dniu to my koty jesteśmy najważniejsi. Właściwie to jesteśmy najważniejsi 365 dni w roku, ale dzisiaj wyjątkowo. Dzisiaj ludzie będą nas miziać dłużej niż zazwyczaj, kupią nam lepsze jedzenie, a może i jakąś zabawkę.
Wiemy, że nie jesteśmy lubiani przez część społeczeństwa, ale to już ich strata i świadczy jedynie o nich. My jesteśmy wyjątkowi. Dumni, niezależni i chodzący własnymi drogami. Nie dajemy się szkolić ani formować wedle zachcianek naszych ludzi. Prawda jest taka, że to ludzie przystosowują się do nas, a nie my do ludzi. Niestety, nie wszystkim odpowiada taka nasza wolność i wybierają....... psy.

 Jesteśmy indywidualistami, jesteśmy niezależni, ale to nie oznacza, że nie potrzebujemy miłości. Tęsknimy za ludźmi tak samo jak psy, tak samo domagamy się miziania, tyle tylko, że wtedy kiedy my mamy na to ochotę, a nie kiedy ludziom się przypomni. Ten dzień ma  podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. 
Życzę miłego świętowania wszystkim kotom, a ludziom, aby o nas nie zapominali, bardziej nas kochali i o nas dbali, bo jesteśmy tego warte.

2 komentarze:

  1. Najlepsze życzenia dla wszystkich kotów !

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich kotów!
    Przesyła zza Wielkiej Wody bialo-czarna, łaciata jak krówka, Marli.

    OdpowiedzUsuń