poniedziałek, 18 stycznia 2010

Charakterystyki

Wszedłem na portal o kotach i co widzę - analizy kocich charakterów. Też mi coś, jak świat światem, nikt jeszcze kota nie rozszyfrował, bo my jesteśmy jedną wielką tajemnicą. Nie to co psy, które....... hm, jakby tu powiedzieć, dają się rozgryźć w oka mgnieniu.
Ale niech im tam będzie, tym analitykom, psychologom. Według ich badań występuje 14 rodzajów kocich charakterów. Prawdę mówiąc, do mnie pasują ze trzy, jak nie więcej. A więc jestem:

Przytulanką
Ten kot zachowuje się tak, jakby ktoś umieścił mu na brzuchu taśmę klejącą, gdyż większość czasu spędza przyklejony do ciebie. Chodzi za tobą wszędzie, śpi z tobą w łóżku, mruczy, ślini się i ugniata łapkami twój brzuch. To maminsynek, który traci apetyt, gdy tylko gdzieś wyjeżdżasz, ale ty nigdzie nie wyjeżdżasz, prawda? Uważasz, że kot usechłby z tęsknoty, gdyby trzeba było go gdzieś na jakiś czas zostawić.


Komikiem
Kto powiedział, że koty nie mają poczucia humoru? Życie z komikiem to źródło ciągłej zabawy. To akrobata, przyjmujący najbardziej absurdalne pozycje w czasie snu, ze skłonnością do zrzucania różnych przedmiotów z monotonną regularnością. Ten kot bawi się czymkolwiek i ma nieskończenie dużo energii, wpada w poślizgi na kuchennej podłodze w pogoni za czymś obrzydliwym wyciągniętym spod lodówki. Właściciele często określają kota-komika mianem słodkiego wariata, a on po prostu cieszy się życiem.Lokatorem
Ten kot chodzi własnymi drogami, przychodzi i odchodzi, nigdy nie narzeka, prawie zawsze przebywa w domu nocą i mocno śpi. Lokator to typ dla tych, którzy twierdzą, że koty nie przywiązują się tak jak psy. Lokator najbardziej kocha cię, gdy otwierasz puszkę z jedzeniem lub przygotowujesz kanapkę z tuńczykiem. Zasypia na twoich kolanach wieczorem, jeżeli jest mu ciepło, i przewiduje, że nie będziesz się ruszać.

Pewnie znalazłbym więcej trafnych charakterystyk, ale myślę, że te trzy oddają w pełni, jakim wspaniałym jestem kociakiem.

1 komentarz:

  1. Kotecek, mnie tes mamusia siyfluje i siyfluje i źgaduje cio chciem ;D A podobno bobaski tes tludnio pojąć ;D

    OdpowiedzUsuń